Miként utasítja el a Magyar Választási Bizottság, hogy népszavazzunk a WHO és az ENSZ tagságról

A Magyar Választási Bizottság legújabb döntésében elutasította Váradi Barna magánszemély népszavazási kezdeményezését, amely arra vonatkozott, hogy a magyar állampolgárok kifejthessék véleményüket a WHO és az ENSZ tagságról.

Az 1/2024. számú határozat 11 igen és 1 nem szavazattal született, és a testület megállapította, hogy a kérdés nem felel meg a jogi követelményeknek, különösen a választópolgári egyértelműség kritériumainak. A népszavazásra javasolt kérdés, miszerint „Akarja-e Ön, hogy Magyarország aláírja az Egészségügyi Világszervezet keretében elfogadandó nemzetközi szerződést?”, lényegében egy jövőbeli, még kidolgozás alatt álló megállapodásra vonatkozik, amelynek tartalmáról és hatályáról még nincsenek végleges döntések. A bizottság hangsúlyozta, hogy a népszavazási jog gyakorlása csak akkor legitim, ha a választópolgárok pontosan értik, miről szavaznak.

1/2024. NVB határozat – a Váradi Barna magánszemély által benyújtott országos népszavazási kezdeményezés tárgyában


3 thoughts on “Miként utasítja el a Magyar Választási Bizottság, hogy népszavazzunk a WHO és az ENSZ tagságról

  1. Én a korábbi munkáim során sokféle tervezetet szoktam véleményezni. Pontosan érthetően szokták elém tárni, szó szerint, és egy ideig lehet kérdezni is vele kapcsolatban az alkotóktól. Az engem, a munkámat érintő kérdésekben.
    A WHO tervezet egyértelmű, le van írva. Előzetesen. Az érintettek véleményének kikérése a normális és elfogadható, felelős és értelmes ügymenet része. Ez újdonság lenne? Meglep. Az MVB valójában arról adott állásfoglalást, hogy azért nem lehet a WHO-ról szavazni, mert nincs az emberek elé tárva a megállapodás tervezet magyarul, szó szerinti hivatalos fordításban. Így valóban nem érthető, hogy miről lehetne szavazni, hiszen a tervezet nem is ismert.
    Ez a WHO helyzet ehhez képest még azzal a fenyegetőzéssel is jár, hogy a már a hátunk mögött végül eddig már aláírt megállapodásból(végül kinek kell aláírni?), aminek még a tervezett részleteiről se tud nyilvánosan, magyarul, minden érintett állampolgár ismeretet szerezni, pláne véleményt mondani előzetesen, aláírtan elvileg ki se lehet lépni, ami már egyébként önmagában elfogadhatatlan. Az aláírás módja a “nem tiltakozunk ellene”, így azt is kellene tudnunk, hogy ki “nem tiltakozik” ellene hivatalosan, érvényesen, és eddig mi ellen nem tiltakozott.
    Ha egy megállapodás módosítás történik, semmi nem tiltja az ismételt, erre vonatkozó vélemény nyilvánítást, sőt kell is, hogy azt is mindenki értse.
    Normális ügymenetben a változást is véleményezik az érintettek.
    Ha az az ambíció, hogy egy világszintű szerveződés mindenkit húsbavágóan érint, akkor mindenki el kell fogadja a tervezett változást a saját személyes testi és személyi szabadságának az érintettsége folytán. Az MVB flegmán elutasító álláspontja egy “közöd hozzá?” típusú bizottsági hozzáállás, egy nagyon érdemi, kiemelendő, jelentős, minden egyén életére sorsfordító hatású kérdésben. Az elutasító válasz sem nem magyar, sem nem választást segítő, és a WHO zsarnokságot, a hátunk mögötti susmust segíti, nem az állampolgárt. Az lenne elfogadható, ha a döntési feltételek megteremtésére köteleznék a kormányt, vagyis a tervezethez való állampolgári hozzáférésre, és nyilvános vitára, a polgárok kérdéseire adandó kvázi azonnali visszajelzésekre, és a választás kiírására. Az ellenzőknek is és a támogatóknak is 50-50 % tematikus főműsoridő biztosítása járna külön-külön a közmédiában, társadalmi célként ingyen.
    Az MVB szerint a nem végleges tervezetről még nem lehet szavazni.Utólag, aláírás után (nem tudjuk mikor) már majd “nem lehet szavazni” visszamenőlegesen, feltételezem az ismert WHO technikák szerint, amikor maga a megállapodás zárhatja ezt ki. Ami WHO tartalom majd egyébként mindig tervezetekkel fog módosulni és sose lesz végleges.
    Hogy sikerült az elutasító életszerűtlen logikát összehozni? Életszerűen állampolgári jog tiltakozni a WHO megállapodás ellen.
    Tessék nekem mutatni egyébként egy bármilyen “végleges” megállapodást.

  2. A POLITIKA BÁBJAI ENGEDELMES RABSZOLGÁI, PARANCSVÉGREHAJTÓI A SÁTÁNI ELITNEK

    A demokrácia egy díszlet, ami mögött épül a totalitárius állam, a politika bábjai pedig parancsot teljesítve, megfosztanak minden szabadságunktól, mert nem a mi érdekünket képviselik.
    “Az ENSZ-ből való kilépés az első lényeges lépés a globális disztópikus zsarnokságtól való megszabadulás felé
    Ma már nem titok, hogy az ENSZ egy halálgépezet. Az sem titok, hogy egy törvénytelen, könyörtelen és szégyentelenül hataloméhes szörnyetegről van szó, amelyet arra alapítottak, hogy éppen azzá váljon, amilyen mostanában, csalárd önkereskedésével, mintha nemzet vagy törvényes lenne. nemzetközi szervezet élet-halál hatalmat biztosított mindenre a Földön, a Földön vagy annak közelében. A világ leghatékonyabb és legteljesebb totalitárius rezsimjévé válik, amely valaha is kialakult ezen a bolygón.

    Kanada a veszélyben van, hogy teljesen utoléri a C-293, amely kifejezetten működőképessé tette az ENSZ rendszerét, felülkerekedik a bíróságokon, elvonja a földet, a hatalmat, az autonómiát és a jogokat az emberektől, elfoglalja földjeiket, termelési eszközeiket, a polgárok munkáját. emberek, a megtermelt áru értékesítése, a testek tulajdonjoga, az élelmiszertermelés és -elosztás stb. stb. stb. Ezért van szükség vészhelyzeti akció a kanadaiakra a Szabadság órájának 11. órájának 59. másodpercében Halál a PreventGenocide2030.org oldalon.

    Ezt a jogszabályt azonban Új-Zéland már elfogadta, és hamarosan a világ minden országában hatályba léptetik. Ez azt jelenti, hogy az ENSZ lesz az egyetlen és megkérdőjelezhetetlen döntőbíró…. mindent, szó szerint mindent, és semmi jogunk nem maradt.”
    Még megállíthatjuk! De ehhez cselekedni kell!
    https://anitabaxasmd.substack.com/cp/149312724

  3. Érdekes, hogy amikor az oltás kötelezést alkotmányosnak mondták ki, akkor nem aggódtak amiatt, hogy az embereknek fogalmuk se volt mit adnak be nekik. Mocskos gazemberek a Tákolmány Birkák.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük