Megáll az ész! Betiltanák a gyógynövényeket!?

Az Élelmiszerbiztonsági Ügynökségek vezetői összeállítottak egy listát azokról az anyagokról, amelyek étrend-kiegészítőkben való felhasználását szerintük az egészség védelme érdekében korlátozni kellene vagy teljesen be kellene tiltani. A listán 117 ősidők óta használt, kimondottan hatékony gyógynövény szerepel.


8 thoughts on “Megáll az ész! Betiltanák a gyógynövényeket!?

  1. Ez történik, amikor a közveszélyes őrültek átveszik a pszichiátriai intézet irányítását. Ezeket a figurákat és a kenyéradó gazdáikat kellene tiltólistára tenni, azután meg egy jól őrzött gumiszobába, ahol életük végéig biztonságban lenne tőlük az emberiség. Ott aztán agyalhatnának a sátáni ötleteiken napi 24 órában. Vagy ha nagyon unnák a bezártságot, kérhetnének eutanáziát, amit mostanában olyan buzgón ajánlanak – másoknak.

  2. 30 évvel ezelőtt találkoztam olyan emberekkel, akik híreket hoztak az USA-ból, hogy betiltanák a gyógynövényeket az USA-ban. Az USA-ban 1980-as években hatalmas médiakampányt csináltak a gyógynövények lejáratására. Többen azt sejtették, hogy a gyógyszeripari cégek támogatják ezeket a lejárató kampányokat a háttérből.
    Ezek a média-kampányok végül kongresszusi meghallgatásokhoz vezettek. Manapság ezek az információk megtalálhatóak az interneten. Manapság az USA-ban még mindig árusíthatóak a gyógynövények, viszont a jelenlegi gyógyszeripari lobbi legtöbbször mindent megtesz a “konkurrencia” elpusztítására.

  3. A gyógynövényekkel nincs bajuk, hanem ezzel a lépéssel üzletileg “megtisztítják” a hatóanyag terepet. A természetes hatóanyagokat lecserélik szerintem egyáltalán nem hasonló hatású ál kivonatokra, szintetikusra. Pedig az nem lesz jó, ha valakinek ezeket beadják, bármilyen indokkal, mert az már szándékos mérgezés. Ahogy a mű illóolaj se illóolaj, hanem valami használhatatlan büdös lé, aminek a helye rögtön a szemeteseben van. A DS Kína nagybani üzletére tippelek.
    A szintetikus hatóanyag igazából nem hatóanyag. Csak a természetes összetevők hatnak természetesen, utánozhatatlanul.
    Ugyanez vonatkozik a fehérje történetre is.
    Az igazi fehérjére kitalálják, hogy vírusos, hogy benne van a fehérjében a vírus, holott nincs is vírus, és leölik a csirkéket. A műhús sem fehérje, hanem valami, aminek rögtön a kukában a helye.
    Persze a fehérje is akkor az igazi, eredeti, ha hozzáadott mérgeket: oltást, hormont, egyebet nem tartalmaz, bár ezek a hozzá kapcsolódó, benne foglalt ásványi víz/ zsír rendszer miatt hatnak elsősorban. A fehérjével nincs semmi baj önmagában, ez a titok. Ráadásul mindent összehazudoznak róla nekünk.
    Mindig az igazi, az eredeti, a természetben nyilvánosan elérhető az érték. A lopott, hamisított, titokban gyártott (“szabadalom”) pedig a szemét, és jobb, ha kipróbálás nélkül kerül rögtön a kukába.

  4. Olyan emberekre akik ezeket a gyógynövényeket az árokpartról akarják begyűjteni, majd NATO gyorsreagálású erőket küldenek, mert a természet patikájából való gyűjtögetés is szigorúan tilos lesz.
    Mint ahogy minden más ami természetes…
    Mit gondolnak Hölgyeim és Uraim miért kell orbánnak mindenáron az EU-ban, NATO-ban, WHO-ban tartani bennünket?
    Hát ezért.

  5. Kiemelés a listából, némi sorrend-fordítással és megjegyzések hozzáadásával:
    Tiltandók / erősen korlátozandók lesznek, pl. Aaa:

    Camellia sinensis – ZÖLD TEA (!!!)
    (Megj.: a szó szigorú értelmében vett TEA, mely a Camellia sinensis nevű növény leveléből készül szárítással, de a fekete teával ellentétben egyáltalán nem erjesztett.)
    Foeniculum vulgare – Közönséges édeskömény (!!!)
    (Megj.: Magyarországon a 2020-as évek eleje óta ez – a csemegekukorica és a zöldborsó után – a harmadik legnagyobb területen termesztett szabadtéri ZÖLDSÉGNÖVÉNY.)
    Silybum marianum – Máriatövis (!!!)
    (Megj.: A máriatövis, népies nevén őszbogáncs, szamárkóró, vagy boldogasszony tövise. // Hatóanyaga a Szilimarin: sokoldalúan védi a májat; elősegíti a májsejtek regenerálódását; erősíti a májsejtek sejtmembránját, ezzel megakadályozza, hogy mérgek jussanak beléjük; segíti a májsejtek termelődését; s antioxidánsként hozzájárul a sejteket károsító, daganatos megbetegedésekért is okolható szabadgyökök semlegesítéséhez. // A tüskefehérje-elimináló készítményeknek is gyakori komponense.)
    Glycyrrhiza glabra – Édesgyökér (!!! – A retro-medvecukor egyik alapanyaga.)
    (Megj.: Egyik hatóanyaga a glicirrizin ígéretes vegyület a SARS CoV és Covid elleni harcban.)
    Citrus aurantium – Keserűnarancs (Értjük ugye: narancs… – “A keserű narancs, vagy más néven szevillai narancs déligyümölcs a citrusok nemzetségéből.”)
    Melaleuca essential oils – Teafa illóolaj
    (Megj.: A teafaolaj erősen antibakteriális, vírus- és gombaölő hatású; gyulladásgátló. // Ausztráliában: az őslakosok évezredek óta használják. // A II. Világháború alatt az ausztrál katonák alap-elsősegély csomagjának része volt egy üvegcse teafa olaj (!!!). // Tudományos felfedezését először Arthur Penfold tette meg 1922-ben. Tanulmányai megállapították, hogy a teafaolaj Rideal-Walker együtthatója 11 és 13 között van.)
    Etc., etc.;
    Aloe vera – Aloe vera
    Ginkgo biloba – Páfrányfenyő
    Panax ginseng – Ginzeng
    Echinacea purpurea – Bíbor kasvirág
    Salvia officinalis – Orvosi zsálya
    Valeriana officinalis – Orvosi macskagyökér
    Hypericum perforatum – Közönséges orbáncfű
    Withania somnifera – Álombogyó (Ashwagandha)
    Coumarin in plant preparations – Kumarin növényi készítményekben
    Curcumin in Curcuma preparations – Kurkumin kurkuma készítményekben
    Lepidium meyenii – Maca gyökér
    Tribulus terrestris – Királydinnye

    Alapforrások:
    https://www.food-safety.com/articles/9539-eu-expert-group-recommends-117-substances-for-restriction-in-food-supplements
    https://karikor.substack.com/p/megvedenek-minket

    Megjegyzések: Egy megátalkodott konteósnak kifejezetten úgy tűnhet(ne), hogy a “haszontalan evők” és a “bio-konteósok”, valamint a “(nem)kényszer-oltott közalkalmazottak” életének a határozott megrövidítése a cél…
    Egy jogásznak pedig úgy tűnhetne: hogy az emberi önrendelkezési jog drákói szűkítéséről van szó…
    Egy “jól” kondicionált birka-embernek pedig úgy tűnhet(ne), hogy mindez a mi “jól fölfogott érdekünkben” történik…
    (Bár ennek egy valódi birka sohasem dőlne beeee!!! – Hanem azt legelné továbbra is, ami a hasznára válik… 🙂 )

  6. A Codex Alimentarius-t (https://portal.nebih.gov.hu/-/codex-alimentari-1), mely a FAO és a WHO által felügyelt szabálygyűjtemény az élelmiszerek minősége és növénytermesztés vonatkozásában, már régóta reformálni tervezik. Ebben a “Big Pharma” a maga “tudományos” ismereteivel vezető szerephez jut. Közismerten nem tűri a konkurenciát, a természetgyógyászatot, a gyógynövényeket hatástalannak és veszélyesnek minősítve betilthatják használatukat.
    Az az állam, mely elfogadja az ilyen tiltásokat, az tudománytagadó és részt vállal a globális népirtásban.

  7. Vicces lesz majd (nem lesz az), amikor olyan természetes hatóanyagokat tartalmazó gyógynövényeket fognak betiltani, amely hatóanyagoknak komoly publikációs szakirodalma van az USA és az UK orvosi publikációs oldalain.

    1. Erre találták ki a könyvégetést, ill. a modern korban a számítógépen a “törlés” gombot a történelem átírására (lásd George Orwell: 1984). Ha nem marad kézzelfogható bizonyíték, 1-2 generáció alatt elvész a tudás, és már csak mint legenda marad meg, hogy valaha léteztek gyógyító növények. Ez is eltűnik, mint Atlantisz, ha hagyjuk.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük