“A WHO felszólította az Mpox (majomhimlő) elleni vakcina gyártóit, hogy nyújtsák be a dokumentációt a sürgősségi értékeléshez. (…)
A WHO főigazgatója 2024. augusztus 7-én bejelentette, hogy a betegség terjedésének aggasztó tendenciái miatt elindította a majomhimlő elleni vakcinák veszélyhelyzeti engedélyezési folyamatát. (EUL – Emergency Use Listing) (…)
A WHO arra kéri a gyártókat, hogy nyújtsák be az adatokat melyek alátámasztják, hogy a vakcinák biztonságosak, hatékonyak, garantált minőségűek és alkalmasak a célpopulációk számára. (…)
Jelenleg két vakcinát használnak a betegség ellen, mindkettőt a WHO Immunizációs Szakértői Stratégiai Tanácsadó Csoportja, a SAGE javasolta.”
A Zeit Online írása (2024.08.09.):
“Miért fenyegeti a világot egy új egészségügyi vészhelyzet?
Az afrikai országokban az Mpox vírus egy veszélyes változata terjed. A WHO egy globális egészségügyi vészhelyzet kihirdetését fontolgatja.”
A lejárt szavatosságú, romlott árut újracsomagolva, kissé más márkanéven akarják ránk sózni a közismert szélhámosok. Úgy látszik, hogy ezt a hamvába holt projektet, amibe annyi pénzt és energiát öltek pár éve, majd köznevetség tárgya lett, a globális betegségipari szindikátus csak nem akarja feladni.
Vajon ezúttal hány programozott NPC-biodíszlet fogja be- és megvenni?
A vicces kedvű mémkészítők remélhetőleg ezt az újracsomagolt kamut is alaposan kivesézik, hogy jókat röhöghessünk rajta.
A WHO kezdeményezi a majomhimlő elleni vakcinák sürgősségi jóváhagyását
2024. augusztus 11. 20:55
•
• A WHO felkérte a gyógyszergyárakat, hogy nyújtsanak be dokumentációt majomhimlő vakcináik jóváhagyásához. Ezeknek a vakcináknak a sürgősségi engedélyezését gyorsított eljárással kezdeményezik. A betegség Kongóból más országokba is átterjedne.
Az Egészségügyi Világszervezet elindította a majomhimlő vakcinák sürgősségi engedélyezési eljárását. Pénteken a WHO főigazgatója, Tedros Adhanom Ghebreyesus bejelentette, hogy a WHO megkezdte “az EUL (sürgősségi felhasználási listázás) folyamatát az Mpox vakcinák tekintetében, tekintettel a betegség terjedésének aggasztó tendenciáira”.
A WHO a sürgősségi vakcinák gyorsított eljárásban történő jóváhagyásának indokoltságát kifejti: “A Kongói Demokratikus Köztársaságban (KDK) súlyos és egyre terjedő járvány van, amely mára az országon kívülre terjedt. Új törzs A vírus, amely először 2023 szeptemberében jelent meg, először fordult elő a Kongói Demokratikus Köztársaságon kívül.”
Az ún. EUL eljárás szerinti sürgősségi engedélyezést kifejezetten a korábban nem engedélyezett gyógyászati termékek – például az egészségügyi vészhelyzetekben szükséges oltóanyagok – gyorsított engedélyezésére fejlesztették ki. Az ezen eljárás keretében kiadott engedélyek időben korlátozottak.
Közleménye szerint a WHO felkérte az oltóanyaggyártókat, hogy az EUL-folyamat részeként nyújtsanak be dokumentumokat a majomhimlő vakcinák sürgősségi engedélyezéséhez. A gyógyszergyártó cégek a benyújtott dokumentumokkal igazolják, „hogy a vakcinák biztonságosak, hatékonyak, garantált minőségűek és alkalmasak a célcsoportok számára”. Az EUL eljárást alkalmazza a védőoltások beszerzésének és forgalmazásának szabályozására is a Gavi nemzetközi oltási szövetség és az ENSZ gyermekalapja, az UNICEF.
A WHO közleményében nincs információ a fertőzöttek, betegek vagy a majomhimlőben elhunytak számáról. A lehetséges veszélyről szintén nincs információ. Egyszerűen azt mondja, hogy a majomhimlő emberről emberre és állatról emberre terjedhet. A WHO ezt írja: “Az Mpox egy vírusos betegség, amelyet a majomhimlő vírus, az Orthopoxvirus nemzetség egyik faja okoz. Az Mpox fertőző személlyel, fertőzött anyagokkal vagy fertőzött állatokkal való fizikai érintkezés útján terjedhet át az emberre.”