Dr. Tamasi József – Növényi- versus hús alapú táplálkozás. Az egészséges életmód egyéb elemei.

5. Budapesti Nemzetközi Covid Konferencia

A konferencia célja, hogy a COVID áljárvány bukása után tovább ébressze az orvostársadalmat, az egészségügyi dolgozókat, a tudósokat és feltárja azokat a lehetőségeket, amelyek segítségével megtalálhatjuk a kiutat a WHO és a gyógyszeripar diktatórikus, embertelen fojtásából.

Tisztában vagyunk azzal, hogy léteznek hatékony módszerek a gyógyszeripari eljárásokon túl is. A valódi váltáshoz azonban a legfontosabb a szemlélet, vagyis a paradigma váltása, mert észrevétlenül egy évszázad alatt a gyógyszeripar az irányítása alá vont orvosképzésen keresztül elérte, hogy az egyetemekről kikerülő orvosok csakis a kémiai ipar, az olajipar melléktermékeiben, a „gyógyszerek” gyógyhatásában hisznek, egyedül azok használatát ismerik, egyedül az „evidencia based medicine”-t használják forrásként, miközben elvakultak a gyógyszeres medicina okozta sérülések és halálozások irányában.

További előadások

One thought on “Dr. Tamasi József – Növényi- versus hús alapú táplálkozás. Az egészséges életmód egyéb elemei.

  1. Az érdekes tájékoztató előadást ajánlom mindenkinek. A megállapításaival gondolom többé-kevésbé mindenki egyetért, vagy elgondolkodik rajtuk. Ám néhány olyan következtetés is levonásra került, ami a tapasztalatomnak ellentmond.
    12:33 Az emésztőrendszer funkciója romlott? A bevitt mérgezett táplálék méregtelenítése leköti a szervezetet, ez látszik az átjárható bélfalon, és a többi említett tüneten. Szerintem, és ezt kiemelném, nem az a baj, hogy a táplálékban nincs elég szükséges belső tartalom, hanem az, hogy sok szükségtelen van, és a test ezeket nem tudja hova tenni. A testet leköti, hogy a szemét tárolásával, kiválasztásával, kiürítésével bajlódjon a szükséges táplálék emésztése helyett. A testi funkció leromlásának ezt nem nevezném. Lehet, hogy a megfelelő gazdag táplálék emésztésére se lenne kapacitás, mert korlátos a rendszer.
    19:20: A tehén kazein fehérje emésztési probléma valóban lehet visszahatása a természetnek. De megjelenik a probléma a kis falu falusi legelőjén szabadon kérődző, szeretettel gondozott és nagy megbecsülésben tartott házi tehenénél is. (Nem vettem kisgyerekként talajmintát a nyugat-magyarországi dombvidéken.) Oltott már lehetett a talán „Böske” gyerekkoromban, de a higanyos (alpesi táj, vagy olaszországi legelők alapból), vagy arzénes, egyéb módon szennyezett (a világháborús harci vegyszerek maradékával) talaj is szerepet játszhat a tej minőségben, miközben ugyanott a kukoricával etetett csirkék húsa nem problémás.
    22:27 Veszélyes baktériumok(tbc is)? Gondolom tele van minden nem odavalóval (oltással) a hús, ami inkább kidobandó. Olyan lehet a húson a baktériumok megjelenése, mint az autószerelők ekcémája az olajtól (zsírban oldott nem embernek való ásványok tömény jelenlététől), vagy a csatorna szagot adó, ételmaradék lebontó baktériumok jelenléte.

    Saját kísérlet: Az oltott hústól való félelem miatt, amióta évekkel ezelőtt ez kiderült(2021), a heti 2x-i húsfogyasztásról leálltam nullára. Sose voltam nagy húsevő, és inkább fehér húst ettem, zsír nélkül. Tojást, tejet, vajat, egyéb tejterméket fogyasztok. A körmömön viszont már látszik az ásványianyag hiány, és a kapható mérgezett bármilyen élelmiszer mérgének hatása (akár rossz tojásé) és a csonttömeg index csökkenésem.
    A csontlisztről annyi mindenki által tudható, hogy tele van kálciummal, amire pedig növekedéskor, vagy sérüléskor van szüksége a szervezetnek. De amikor már erre nincs szükség, akkor is növekedést okoz, csak nem a csontban, hanem túlsúlyban. A tejjel is lehet ez az egyik probléma, a szervezet elutasíthatja, allergiásan kiválaszthatja, mivel már nem kell a növekedéshez. A tejben nem hormon van, hanem tömény kálcium és mérgek. Vagy a méregre nincs szükség, vagy a kálciumra, vagy egyikre sincs. Az orvoslás pedig az allergiás reakciókra kálcium injekciót ad. Végülis hasonlóság alapon.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük