Site icon Orvosok és Egészségügyi Dolgozók a Tisztánlátásért

Amerika hivatalosan is kilépett a Világ Egészségügyi Szervezetből

A világjárvány-szerződés életbe lépésével a Gates Alapítvány és a GAVI most a legfőbb finanszírozóként tölti be a hatalmi vákuumot, veszélybe sodorva ezzel a WHO tagállamait.

2025. január 20-án Donald Trump elnök végrehajtási rendeletet írt alá, amelyben az USA kilépését kezdeményezte a WHO-ból, hivatkozva annak COVID-19-cel kapcsolatos kudarcaira, a reformok hiányára és az USA aránytalan finanszírozására.

Ma hivatalosan is lejárt az egyéves felmondási idő, és az Egyesült Államok hivatalosan kilépett a WHO-ból, így a Gates Alapítvány és a GAVI töltik be a hatalmi vákuumot, mint legfőbb finanszírozók.

A WHO fő támogatói:


Fontos emlékezni arra, hogy 2025 májusában a WHO hivatalosan jóváhagyta a WHO pandémiás megállapodást, amely megteremtette a feltételeket a gyorsított kísérleti vakcinák, a felülről irányított vészhelyzeti rendelkezések, a digitális vakcinaútlevelek, a kiterjesztett határon átnyúló felügyelet és a „téves információk” címén a más véleményen lévő tudósok és orvosok összehangolt cenzúrázása számára.


Exit mobile version